Większa część polskiego społeczeństwa nie czyta książek. O czytaniu poezji lepiej w ogóle nie wspominać. A jednak, wbrew temu, członkowie koła polonistycznego zdecydowali na początku roku szkolnego, że przygotują wieczór poezji.
Odbył się on 30.01.2013 r. i nosił tytuł „Dwa kroki do dorosłości”. Młodzi wykonawcy byli bardzo zdenerwowani występem przed własnymi rodzicami i nauczycielami. Trochę pomagał fakt, że sala była zaciemniona i rozjaśniał ją tylko blask świec. Stres okazał się niepotrzebny. Występ spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Uczniowie najbardziej byli zaskoczeni tym, że ich recytacje często były przyjmowane ze łzami oczach. Nie spodziewali się, że poezja może tak poruszać i wywoływać tyle wzruszeń.
Występ okazał się sukcesem oraz nowym ważnym doświadczeniem. Postanowiono, że zostanie powtórzony dla uczniów klas starszych.