16.06.2016r. odbyła się wycieczka klasy IV do Huty Szkła w Parczewie oraz stadniny koni w Makoszce. Autokar wyruszył spod szkoły o godzinie 8:10.
Pierwszym punktem wycieczki była Huta Szkła w Parczewie, w której poznaliśmy sekrety wyrobu przepięknych szklanych naczyń i przedmiotów dekoracyjnych.
Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą znajdującą się również w Parczewie. Uczniowie byli pod wrażeniem cudownych i niesamowicie pracochłonnych malowideł ściennych oraz witraży.
Ostatnim przystankiem wycieczki była stadnina koni w Makoszce. Tam poznaliśmy jak wygląda praca w stadninie i opieka nad końmi. Pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawostek i zabawnych historii. Następnie każdy uczestnik wycieczki odbył przejażdżkę konną. Potem był czas na zabawę na placu zabaw, a na zakończenie zjedliśmy smaczną kiełbaskę z ogniska.
Do szkoły wróciliśmy o godzinie 16:00. Wyjazd był bardzo udany, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci oraz piękne szklane prezenty, które mieliśmy okazję zakupić w hucie szkła.