• Kultura międzynarodowa

• W naszej szkole organizowane są wydarzenia, które mają na celu pokazanie uczniom tradycji panujących w innych krajach. Jako studenci języka angielskiego uczą się o tradycjach obowiązujących w krajach anglojęzycznych. Świetną zabawą jest dla dzieci obchodzenia "Dnia naleśnika" czy też Dnia Świętego Patryka. W szkole organizowany jest każdego roku przegląd piosenki Świątecznej, podczas którego każda klasa oraz ochotnicy soliści prezentują utwory Świąteczne w wybranym języku obcym. Jako, że w szkole obowiązkowym językiem jest język angielski, a nauczyciel anglista posiada kwalifikacje do nauczania języka hiszpańskiego, to piosenki w języku angielskim oraz hiszpańskim przodują na przeglądzie. W maju organizowane są dni Europejskie. W tym okresie uczniowie zdobywają i prezentują wiedzę na temat krajów członkowskich UE, ich zwyczajów i tradycji.