Informacje
WARUNKI LOKALOWE
12 października 2000r. to data, która z pewnością została w pamięci i sercach wielu.
To ważne wydarzenie i święto dla całej społeczności, bo wówczas odbyła się uroczystość otwarcia nowej szkoły, na którą przybyło wielu znamienitych gości: przedstawiciele kuratorium, lokalnych władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Niemce, Społeczny Komitet Budowy Szkoły Rudce Kozłowieckiej, rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Przy tak niezwykłej uroczystości klasa 1 przystąpiła do ślubowania.
Dziękujemy serdecznie naszym dotychczasowym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Niemcach, Spółdzielni Rolniczo-Handlowej ,,Samopomoc Chłopska” w Niemcach, Narodowemu Bankowi Polskiemu w Lublinie, Społecznemu Komitetowi Budowy Szkoły w Rudce Kozłowieckiej, UMCS w Lublinie. Liczymy na dalszą tak owocną współpracę.
W nowym budynku szkolnym o powierzchni ponad 700 m2 znajduje się 5 sal lekcyjnych, oddzielna sala zajęć dla klasy przedszkolnej i tzw. zastępcza sala gimnastyczna.
W 2001r. ze środków gminnych zniwelowano teren od strony wschodniej
i zbudowano drogę dojazdową do kotłowni i plac manewrowy przed nią, tym sposobem mamy kilka miejsc parkingowych.
Podczas wakacji w 2003r. zostało wykonane boisko dzięki pracy konserwatora ze szkoły w Niemcach i pracowników interwencyjnych ze środków budżetowych szkoły. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zafundowała osłony i zestaw do gry w piłkę siatkową.
DOROBEK SZKOŁY
PRZEGLĄD TEATRALNY
Od początku istnienia Przeglądu Teatralnego nasza szkoła bierze w nim udział. Spektakl ,,Baśń higieniczna o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach” w reżyserii p. J. Janickiej zdobyło Złotą Maskę w X Przeglądzie Teatralnym. Podobnie przedstawienie ,,Smocze perypetie”, które reprezentowało naszą szkołę w Lublinie na ,, Inscenizacjach 2003”, gdzie zdobyło wyróżnienie. Na XIII Przeglądzie Teatralnym reprezentowały naszą szkołę 3 przedstawienia: ,,O tym, jak Koszałek-Opałek dzieciom w szkole pomagał” w reżyserii p. J. Janickiej w wykonaniu klasy 4, ,,Zabawa w Śpiącą Królewnę” w reżyserii p. J. Janickiej i p. M. Jezierskiego w wykonaniu klasy 5 oraz inscenizacja ,,Majowej księgarni” w reżyserii p. I. Nakoniecznej w wykonaniu klasy 1. Srebrną Maskę zdobyło przedstawienie klasy 4, a pierwszaczki zdobyły wyróżnienie.
KONKURSY
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w różnych konkursach: recytatorskich, literackich, plastycznych, przedmiotowych itp. zdobywając tam nagrody i wyróżnienia.
W wojewódzkim konkursie literackim organizowanym pod patronatem Lubelskiego Kuratora uczennica klasy 6 Paulina Mróz zdobyła główna nagrodę w kategorii – proza, nauczyciel p. J. Janicka.
W konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS- ,,Jak bezpiecznie pomagam w gospodarstwie domowym?” wyróżnienia i nagrody rzeczowe zdobyli: Karol Kamiński z klasy 4, Dorota Żmuda i Marcin Sieniawski z klasy 6.
W konkursie plastycznym organizowanym przez GOK w Niemcach
pt: ,,Moja kartka wielkanocna” wyróżnienie otrzymały uczennice: Dorota Żmuda z klasy 6 i Sandra Bartyś z klasy 5.
W Gminnym Przeglądzie Piosenki uczeń Marcin Sieniawski zajął 2 miejsce
i został nominowany do Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej nad Jezioro Białe
W konkursie recytatorskim ,,Kolorowy balonik” w Leścach uczeń klasy 2 Kamil Włodarczyk
przygotowywany przez p. Iwonę Nakonieczną został nominowany na Wojewódzki Koncert Laureatów XXII Małego Konkursu Recytatorskiego, gdzie zajął 2 miejsce.
Ośrodek ,,Brama Grodzka – Teatr NN” organizował konkurs ,,Odkrywanie Europy”, gdzie Szkolny Klub Odkrywców z naszej szkoły zajął
1 miejsce w kategorii ,,Wielka Księga Małych Ojczyzn”. Opiekunem klubu jest p. Jolanta Janicka.
W XX Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej
uczennica klasy 6 Justyna Sałamaj zdobyła wyróżnienie. Jej 2 wiersze zostały wydrukowane w książce prezentującej wszystkie nagrodzone prace.
Od 3 lat chętni uczniowie wyjeżdżają systematycznie na ,,zieloną szkołę”.
Od 2001r. systematycznie ukazuje się gazetka szkolna ,,Duża przerwa”, którą wraz z samorządem uczniowskim redaguje p. Jolanta Janicka. Z gazetki można dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach z życia szkoły i klasy, przeczytać wywiad z ciekawymi ludźmi, poszerzyć swoją wiedzę na dany temat.
Od maja 2002r. działa w szkole Galeria Młodego Artysty. Są to prace uczniów prezentowane w fotoramach umieszczonych na ścianie głównego korytarza szkoły. Opiekunem wystawy jest p. Sławomir Orzechowski, nauczyciel plastyki. P. S. Orzechowski zorganizował wystawę prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół w Młodzieżowym Domu Kultury
w Lublinie. Na wystawie były również prace uczniów z Rudki. W dniu 30 stycznia 2004r. odbył się tam uroczysty wernisaż, który uświetnił występ chóru z gimnazjum z Niemiec.
Ponadto w szkole odbywa się wiele imprez i uroczystości organizowanych przez wychowawców lub innych nauczycieli uczących w szkole przewidzianych w opracowanym przez siebie Kalendarzu Imprez i uroczystości.
Wiele z nich organizowanych jest corocznie i stały się tradycją szkoły: Dzień Samorządności, Ślubowanie uczniów klasy 1, Święto Pieczonego Ziemniaka, wystawy historyczne.
Opracowała T. Bilińska