•         Od stycznia 2024 roku w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, działanie 10.3 Kształcenie ogólne Priorytetu X Lepsza edukacja , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowany jest w szkole projekt ,,Nowe perspektywy w Gminie Niemce’’ Ogólna wartość projektu opiewa na kwotę 722 353,88 z czego 614 000,80 dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia i szkolenia  oraz zapewnienie równego dostępu do edukacji.Realozacja tego celu nastąpi  poprzez  dodatkowe wsparcie w postaci zajęć wyrównawczych i rozwijających dla uczniów oraz podniesienie kwalifikacji u nauczycieli.